Převodová technika

PIV DRIVES GmbH

Člen mezinárodní skupiny BREVINI RIDUTTORI

PIV Drives GmbH vyrábí vysoce kvalitní průmyslové převodovky, variátory a spojky již více než 70 let. Zkušenosti v oboru za tuto dobu přinesly firmě významný mezinárodní věhlas plynoucí z mnohokrát vyzkoušené kvality výrobků.

Zatímco na začátku existence se výroba soustředila především na mechanické variátory systému PIV, v odborné veřejnosti známém jako Positive Infinitely Variable – který prostřednictvím přesných drážkovaných kotoučů a lamelového řetězu umožňuje plynulou změnu otáček za chodu soustrojí, začala firma v posledních desetiletích úspěšně rozvíjet výrobu průmyslových převodovek s konstantními výstupními otáčkami, a to především s ohledem na potřeby rozvíjejících se průmyslových odvětví.

Dnes je PIV Drives známá především jako dodavatel převodovek ze svého standardního programu využívajícího sériovosti modulárních systémů, ale hlavně jako výrobce převodovek na základě požadavků jednotlivých zákazníků a jednotlivých aplikací. Na základě svých dlouholetých zkušeností a využitím vlastního konstrukčního počítačového systému navrhuje optimální konstrukce a technické parametry převodových skříní přesně podle požadavku zákazníka na určené použití.

Základem všech výrobků je vysoká kvalita – vlastnost, která má při výrobě vrcholnou prioritu a která je přísně dodržována ve všech stupních, od konstrukčních řešení, výběru nejkvalitnějších výrobních materiálů, přesné výrobě a opracování, tepelném zpracování až po montáž a záběh.

Řada tuzemským firem má ve svých výrobních linkách namontovány výrobky PIV. Drives (dřívější označení bylo PIV Antrieb Werner Reimers KG und GmbH), ke kterým naše společnost zajišťuje dovoz náhradních dílů. K variátorům to jsou především lamelové řetězy nebo tzv. sestavy vnitřků  (čtyři kotouče, dvě hřídele a řetěz), ložiska, případně elektrická dálková regulace EDR atd., k průmyslovým převodovkám pastorky, ozubené hřídele, ozubená kola atd.

Hledáte náhradní díly výrobků PIV Drivers? Kontaktujte nás