Katalog ke stažení:


velikost: 3 MB, v češtině

Zobrazit více katalogů instrumentace

Katalog rozdělovačů vzduchu
ke stažení:


velikost: 460 kB, v angličtině

Instrumentace

Instrumentace je výrobní obor, který je znám také pod označením MaR – měření a regulace, popř. ASŘ – automatizovaný systém řízení výrobního procesu. Mezi jiným jmenujme nejčastěji měření tlaku, měření tlakové diference, teploty, měření hladiny, odběr vzorků, telemetrie atd.

Zjednodušeně jde o sběr dat výrobního procesu, která jsou zásadní pro jeho řízení – pokud vyhodnocení těchto dat ukáže odchylky od stanovených parametrů, je nutno provést odpovídající změny ve výrobním procesu tak, aby výsledný produkt měl požadované vlastnosti.

Srdcem měření a regulace jsou velmi citlivé a přesné přístroje pro sběr dat (snímače tlaku, snímače tlakové diference, snímače teploty, snímače hladiny aj.) předních světových výrobců (Emerson Process Management, Yokogawa, Siemens, ABB, Honeywell, Foxboro atd.), k nimž musí být měřené médium dopraveno pomocí výrobků tzv. Instrumentation Parker.

Aby nedocházelo k úniku měřeného média, k tlakové ztrátě  a jiným nežádoucím jevům negativně ovlivňujícím vlastnosti a parametry měřeného média, je nutno instalovat vysoce kvalitní výrobky Instrumentation, které jak z hlediska materiálu tak z hlediska těsnosti zajistí, aby sbíraná data vzorku byla shodná s daty výrobního procesu.

Parker Hannifin má dvě základní divize Instrumentation – v USA a ve Velké Británii.
 


Ventily: ventilové soupravy, jehlové ventily, kulové ventily, pojistné ventily, odvzdušňovací a odkalovací ventily, zpětné ventily, PTFE/PFA ventily, redukční ventily, vlnovcové ventily, vysokotlaké ventily PMI, elektromagnetické ventily, rychlospojky, manometrické ventily, atd.

Fittingy: A-LOK, adaptéry, PFA/PTFE fittingy, navařovací fittingy, UHP UltraSeals, UHP VacuSeal, atd.

Prohlédněte si kompletní produktové portfolio Instrumentace na Parker.com.


Parker Ermeto: šroubení DIN, přivařovací šroubení, kulové a zpětné ventily Ermeto, trubkové příchytky, atd.

Parker Pneumatika: nástrčné šroubení Prestolok, Prestolok 2, kulové ventily BVG, termoplastické trubky, atd.


Výrobní program SCHNEIDER

Firma ARMATUREN FRANZ SCHNEIDER GmbH  se sídlem v SRN je velmi známý středoevropský výrobce programu Instrumentation – výrobků pro systémy měření a regulace podle potřeb a norem platných pro evropský trh. Používá metrický závit (většinou M20x1,5,  trubkový válcový závit G ½“ nebo kuželový závit NPT. U manometrických ventilů podle norem DIN jsou vnější metrický závit M a vnější trubkový válcový závit G (tzv. manometrické čepy) v provedení pro manometrické spoje, to jest se středovou osičkou a plochou pro čelní těsnění.

Výrobní program firmy SCHNEIDER ARMATUREN zahrnuje dvou, tří a pěticestné ventilové soupravy s připojením podle normy DIN EN 61518 a pro montáž oboustranně do impulzního potrubí, dále pro integrální montáž na snímač tlaku a tlakové diference, ventily a ventilové soupravy podle normy ASTM B31.1, ventily a ventilové soupravy pro zemní plyn, soupravy s přírubami podle ASME, API, EN nebo DIN,  masívní třícestné a pěticestné ventilové bloky, vícecestné kohouty, uzavírací jehlové ventily, manometrické ventily podle DIN, manometrické kulové kohouty a příslušenství k uvedeným výrobkům.

Manometrické uzavírací a zkušební ventily s příslušenstvím podle DIN jsou velmi hojně využívány ve všech průmyslových odvětvích.

Rozdělovače vzduchu – Air Distributors, Air Manifolds nebo Air Headers - se dodávají v různých velikostech a provedeních.

Prohlédněte si kompletní produktové portfolio na http://www.as-schneider.com.